Porsche Macan'ın tamamen elektrikli versiyonu (Macan EV diyebiliriz) 2022 yılında satışa sunulacak. Bugüne kadar da bu aracın çeşitli casus fotoğraflarını görme fırsatı bulmuştuk. Bugün itibariyle bu casus fotoğraflara yenileri de eklendi. Bu görüntüler arasında aracın iç mekanına ait görüntüler de yer alıyor.

Casus görüntüleri incelediğimiz zaman, bu görüntülerdeki Macan EV prototipinin yaklaşık %80 oranında seri üretime hazır göründüğünü söyleyebiliriz. Aracın standart Macan'dan farklı olarak, orta konsolunun da bir ekran hâline getirildiğini de bu görüntülerden görüyoruz.

Galeri: Porsche Macan EV Yeni Casus Fotoğrafları

Yani elektrikli Macan'ın iç mekanının büyük ölçüde Taycan'ın iç mekanına benzeyeceğini söyleyebiliriz. Hatta Taycan'daki ile aynı olarak yolcu tarafında da bir ekran bulunması bekleniyor.

Araca dıştan baktığımızda ise farları ve ön ızgarası gibi kısımların kamuflaj ile kapatıldığını görüyoruz. 4 parçalı alışılagelmiş Porsche far tasarımına sahip olması ise bu aracın seri üretime çok yakın bir prototip olduğunu bizlere gösteriyor.

Ön ızgara gibi görünen kısım ise sahte bir kamuflajdan ibaret. Zira Macan EV, tamamen elektrikli bir araç olacağı için ön ızgaraya ihtiyaç duymayacak. Bu kısmın normalde kapalı olmasını bekliyoruz. Son olarak, elektrikli Macan'ın geliştirme sürecinde son aşamalara gelinmiş olmasından ötürü yakın zamanda bu araç ile ilgili Porsche'den resmi açıklamalar ve görüntüler görmeyi de bekliyoruz.