Makyajlı Tesla Model S'in, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen bir etkinlikle Plaid adlı yeni versiyonu ilk müşterilere teslim edildi. Plaid versiyonda Tesla, birisi ön aksta ikisi ise arka aksta yer almak üzere üç adet elektrik motoruna yer verdi. Bu sayede de Model S Plaid, 1.020 beygir güce sahip oldu.

Tesla Model S Plaid'in en çok öne çıkan özelliği ise şüphesiz ki 0-100 km/s hızlanma süresi oldu. Çünkü Tesla, bu sürenin 1.99 saniye civarında olduğunu açıkladı. Bu da milyon dolarlık fiyata sahip Rimac Nevera'yı göz ardı edersek, Model S Plaid'in "ulaşılabilir otomobiller arasında dünyanın en hızlı otomobili" olduğu anlamına gelir.

Fakat kağıt üstündeki değerler her zaman gözümüzde canlanmayabilir. Bu sebepten dolayı bu yazımızda Model S Plaid'in hızlanma videolarını sizlerle paylaşmıştık. Bu haberimizde ise hemen yukarıda görmekte olduğunuz video, Model S Plaid'in ABD'de trafikte bir Nissan 240SX ile trafik ışıklarından başlayan yarışını gösteriyor.

Stok hâliyle 200 beygir civarı güç sunan ve 7 saniye civarında da 0-100 km/s hızlanma değerine sahip olan 240SX'lerin modifiyesiz stok hâli neredeyse yok. O yüzden bu videodaki aracın bu değerlerinin biraz daha iyi olduğunu öngörebiliriz. Fakat videodan da gördüğümüz üzere Model S Plaid karşısında adeta hiçbir şansı kalmamış. Çünkü Model S Plaid, üç elektrik motoruyla harika bir kalkış yaparak 240SX'i metrelerce geride bırakmış.