Bunun bir hayali tasarımdan ibaret olduğunu unutmayın.

Honda S2000, roadster otomobiller arasında bir ikon olduğu gibi, ülkemizde de fazlasıyla sevilen bir model. "Peki bu modelin InsideEVs gibi bir elektrikli otomobil medyasında ne işi olabilir?" demeyin. Çünkü bir tasarımcı, S2000'in yeni neslini dijital ortamda elektrikli bir spor otomobil olarak hayal etmiş.

O hayali tasarım (render) çalışmasını da hemen yukarıdan görüyoruz. Tabii Honda'nın yeni nesil bir S2000 konusunda şu an için resmi bir planının olmadığını belirtmeliyiz. Yani bu tasarım, tamamen tasarımcının hayal gücü ile ortaya çıkmış durumda. Bu tasarımı hazırlayan tasarımcı ise Rain Prisk adlı ünlü bir tasarımcı. Zira kendisinin birçok hayali otomobil tasarımını sizlerle daha önce de paylaşmıştık. Kendisi oldukça başarılı tasarımlar ortaya koyuyor.

Tasarımı kısaca yorumlayacak olursak da aracın ön yüzünde herhangi bir ızgara olmadığını görüyoruz. Çünkü başta da dediğimiz gibi tasarımcı bu aracı tamamen elektrikli olarak hayal etmiş. Buna ek olarak İngilizcede "clamshell" ismiyle de tabir edilen ve farların üzerine uzanan tarzda bir kaputun kullanıldığını görüyoruz. Aracın farları da yeniden tasarlanmış. Arka kısım ise orijinal S2000 ile benzer kalan kısımlardan olmuş.

"Honda S2000'in yüksek devirlere çıkabilen atmosferik motorunun harika sesi olmazsa bir anlamı kalmaz." diyebilirsiniz. Fakat biz de size aracın 6 saniye civarındaki 0-100 km/s hızlanma süresinin, elektrikli bir araç olarak yeniden üretilseydi daha da düşeceğini örnek verebiliriz. Bize sorarsanız Honda, elektrikli bir S2000 üretmeye karar verse bu aracın 0-100 km/s hızlanması 4 saniye civarında olabilirdi.