Volkswagen'in ID Buzz Concept adlı elektrikli minibüs konseptini 2017 yılında görmüştük. Ardından da firma, bu aracın testlerine yakın zaman önce başladı (2020 civarı diyebiliriz) ve bu elektrikli minibüsü Transporter gövdeleri altında yollarda dolaştırıyor. Zaman zaman da aracın casus fotoğraflarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bugün ise ID Buzz'ın yeni casus fotoğrafları elimize ulaştı. Araç bir T6 Transporter gövdesi altında test edilerek bizleri yanıltır durumdayken, bugüne kadar hiç görüntülenmemiş olan iç mekanı da ilk kez görüntülenmiş oldu!

VW ID Buzz'ın İç Mekanı İlk Kez Görüntülendi

Çünkü aracın eski Transporter gövdesine rağmen tamamen yeni bir iç mekanının bulunduğunu ve bu noktada bu prototipin adeta kendisini ele verdiğini görüyoruz. Fakat bu iç mekan görüntülerini incelediğimizde de iç mekanın son hâlini almadığını da açıkça görebiliyoruz.

Çünkü örnek vermek gerekirse soldaki klima havalandırma ızgarası geçici ucuz bir parça olarak görünüyor ve far düğmelerinin bulunduğu yerde de 2 adet belirgin vida yer alıyor. Bunların seri üretime geçmeyeceğini anlamak pek de zor değil.

Galeri: VW ID Buzz'ın İç Mekanı İlk Kez Görüntülendi

Aracın direksiyon simidi, direksiyon simidinin ötesindeki dijital gösterge paneli ve onun hemen yanındaki döndürülebilir vites kontrol mekanizması gibi kısımları diğer Volkswagen ID modellerinden de yakından tanıyoruz. Hatta bilgi eğlence ekranı ve onun hemen altındaki tuşlar da çok tanıdık görünüyor. Yani aracın iç mekanının ID.3 ve ID.4 gibi diğer elektrikli Volkswagen modelleriyle hemen hemen aynı görüneceğini anlayabiliyoruz.

Son olarak VW ID Buzz'ın dış tasarımı hakkında 2017 yılındaki konsept hâli dışında hiçbir fikrimizin olmadığını belirtmiş olalım. Ayrıca aracın 2022 yılında tanıtılacağı ve ilk olarak Avrupa'da satışa sunulacağı da belirtilenler arasında.