Tesla bu konuda iş ilanı açmak yerine Twitter'ı kullandı.

Not: Bu makale EVANNEX'in katkısı ile hazırlanmıştır. EVANNEX, elektrikli otomobillere dair makaleler paylaşmasına rağmen aslında Tesla aksesuarları üreten ve satan bir firma şeklinde.

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, hepimizin bildiği üzere son yıllarda fazlasıyla artış gösteren siparişlere yetişebilmek için farklı ülkelerde fabrikalar kurmaya devam ediyor. Firmanın bu zamanlarda Almanya'nın başkenti Berlin'de bir fabrika (GigaFactory) kurmakta olduğunu biliyoruz.

Tesla, Giga Berlin adlı bu fabrikasının dekorasyonu için resmi olarak sanatçılarla görüşme talebinde bulundu. Tesla'nın Twitter hesabından paylaşılan tweet'te "Giga Berlin'in duvarlarını graffiti çalışmalarıyla kaplamakta pay sahibi olmak istiyorsanız, çalışmalarınızı (portfolyonuzu) bize GigaBerlinArt@Tesla.com adresine e-posta yoluyla ulaştırın." cümlesini görüyoruz.

 

Tesla'nın diğer birçok GigaFactory tesisinde olduğu gibi Berlin'de de çok fazla bina ve çok geniş bir yüzölçümü söz konusu olacak. Bu sebepten dolayı bu çalışma için birçok graffiti sanatçısının işe alınacağı şüphesiz görünüyor.

Bu durum birçok kişiye, Almanya'nın Doğu ve Batı olarak ayrıldığı günleri hatırlatmış da olabilir. Çünkü o zamanlar Berlin Duvarı'nın bir tarafı politik graffiti çalışmalarıyla donatılmıştı.

Tesla'nın Berlin fabrikasında hangi temalı graffitilere yer vereceğini henüz bilmiyoruz. Fakat oldukça etkileyici graffitilere ek olarak çevre temalı çalışmalar da bekliyoruz. Zira Tesla, elektrikli otomobilleri dünyaya aşılayan ve geleceği şekillendiren bir firma konumunda.

Hemen aşağıda da Tesla'nın graffiti ilanı tweet'ine gelen cevaplar arasında, başarılı bir graffiti sanatçısından gelen cevap yer alıyor: