Firma, kötü günlerin ardından bir değişim sürecine girmiş görünüyor.

ABD'li bir elektrikli otomobil firması olarak geçtiğimiz yıllarda kurulan Lordstown Motors, ilk modeli olacak olan "Endurance" adını verdiği elektrikli bir pick-up'ının geliştirme sürecine devam ediyor. Fakat firma bu esnada çok fazla sorun yaşadı.

Bu sorunların kaynağı ise Hindenburg Research adlı araştırma şirketi oldu diyebiliriz. Çünkü Hindenburg Research'ün araştırmalarına göre Lordstown Motors, hem sipariş miktarlarında hem de üretim ve teslimat tarihlerinde gerçek dışı açıklamalarda bulunmuş. Aynı firma, Lordstown'ın geçtiğimiz aylarda alev alan test prototipiyle ilgili de birçok olumsuz tespitte bulunmuştu.

Lordstown Motors, bu iddiaların birçoğunu yalanlıyor olsa da firmanın CEO'su Steve Burns ve CFO'su Julio Rodriguez (mali işler yöneticisi) görevden ayrılmış bulunuyor. Onların yerlerine ise geçici olarak Angela Strand ve Becky Roof'un geldiği açıklandı. Bu gelişmenin sebebi olarak da "firmanın Ar-Ge aşamasından seri üretime doğru geçişi" sebep gösterilmiş. Tabii bu açıklamaya pek anlam veremiyoruz.

Bize soracak olursanız Lordstown Motors, yaşanan sorunlardan dolayı kamuoyunun ve yatırımcıların sarsılan güvenini tazelemek amacıyla böyle bir harekette bulunmuş olabilir. Çünkü benzer istifa durumlarını otomotiv sektöründe daha önce de görmüştük. Ayrıca Lordstown, çok yakın zaman önce yatırımcı firmalardan destek beklediğini de açıklamıştı.

Galeri: Lordstown Motors Endurance