Bir otomotiv yazarının haberine göre evet.

ABD'li elektrikli otomobil devi Tesla, Model S'in uzun zamandır merakla beklenen en güçlü (Avrupa'da 1.020 beygir) versiyonu olan Plaid'i geçtiğimiz günlerde etkileyici bir etkinlik ile detaylıca tanıttı. Paul Eisenstein adlı bir basın mensubu da Model S Plaid'i ilgilendiren yeni bir makale paylaştı.

Bu makaleden bir diğer ABD'li otomobil üreticisi olan Dodge'un, Tesla Model S Plaid'den daha hızlı bir model planladığını öğreniyoruz. Belirtilene göre bu model tamamen elektrikli olacak. Aslında Dodge'un veya FCA Grubu'nun bugüne kadar elektrikli otomobiller konusunda belirgin atakları olmamıştı. Fakat görünüşe göre bu durum, yakın zaman içinde değişecek.

Dodge'un an itibariyle en hızlı otomobili ise Demon adındaki bir Challenger türevi oluyor. O araç, 0-100 km/s hızlanmasını 2.3 saniyede tamamlayabiliyor. Fakat o araç benzinli olduğu için, Tesla Model S P100D ve Model S Performance gibi elektrikli araçlar karşısında bile hızlanma yarışında geride kalıyor.

Hatta yeni tanıtılan Model S Plaid, 0-100 km/s hızlanma süresini inanılmaz bir değer olan 1.99 saniyeye kadar indirmiş durumda! Bu sebepten dolayı Dodge'un "dünyadaki en hızlı otomobil" yarışında işi bir hayli zor görünüyor.

Dodge'un Model S Plaid'den daha hızlı bir elektrikli otomobil hazırlamakta olduğunu belirten o makaleyi yayınlayan Paul Eisenstein, firmanın buna ek olarak başka elektrikli otomobil projelerinin olduğundan da bahsediyor.

Galeri: Dodge Demon