İtalyan lüks ve spor otomobil üreticisi Maserati, GranTurismo adlı modelinin yeni nesline ait ilk ipucu (teaser) görüntülerini paylaştı. Tabii bu aracın henüz prototip aşamasında olduğunu ve geliştirme sürecinin biraz daha süreceğini unutmamak gerek.

Yeni Maserati GranTurismo Prototipi Kamuflajlı (2021)

Yeni Maserati GranTurismo, aynı zamanda firmanın ilk %100 elektrikli modeli de olacak. Aracın yeni neslinin ve elektrikli versiyonunun 2021 yılı içerisinde çıkış yapması bekleniyor. Eğer işler yolunda gitmez ise bu çıkışın 2022'nin başlarına kayabileceği de belirtiliyor.

Yeni Maserati GranTurismo Prototipi Kamuflajlı (2021)
Yeni Maserati GranTurismo Prototipi Kamuflajlı (2021)

Bu haberimize konu olan prototiplerin fotoğrafları ise Modena sokaklarında kaydedilmiş. Yani yeni nesil GranTurismo'lar ilk kez Maserati tesisleri dışına çıkmış ve yol testleri başlamış bulunuyor. GranTurismo modelinin üzeri açılabilir versiyonu olan GranCabrio'nun yeni neslinin de %100 elektrikli versiyonunun bulunacağını öğreniyoruz.

 

Ayrıca bu araçların her ikisinin elektrikli versiyonlarının da standart motorlu versiyonlarıyla birlikte İtalya'daki Mirafiori fabrikasında beraber üretileceği belirtiliyor. Maserati ayrıca daha önceden bir ipucu videosu yayınlamış ve o videoyla birlikte GranTurismo'nun elektrikli versiyonunda bile güzel bir ses sunacağının sinyallerini vermişti. Bu gibi paylaşımların devamının yakın zamanda geleceğini de tahmin ediyoruz. 

Maserati'nin paylaştığı bu görüntülerde araç yoğun kamuflajlı olduğu için tasarımıyla ilgili pek bir yorum yapamıyoruz. Fakat GranTurismo'nun alışılagelmiş gövdesini genel anlamda koruduğunu farkediyoruz.