Bildiğiniz üzere Tesla, makyajlı Model S ile Model X'i 2021 yılının başlarında tanıttı. Fakat o etkinlik çok kapsamlı bir tanıtım etkinliği olmadı. Yani araçların tüm görüntülerini ve tüm detaylarını göremedik. Fakat dün, makyajlı Model S'in Plaid adlı yeni güçlü versiyonunun ilk teslimat etkinliğinde Tesla, makyajlı Model S'e ve Plaid versiyonuna dair birçok yeni bilgi ve detayı da açıkladı.

Açıklanan bilgilerden birisi de aracın 250 km/s'lik maksimum hız değeri oldu. Fakat Tesla, o açıklamanın peşinden aracın istendiği takdirde 322 km/s'lik bir hıza ulaşabileceğini de belirtti. Bu da büyük bataryalı ve ağır bir sedan otomobil için harika bir değer olarak karşımıza çıkıyor.

Peki Tesla Model S Plaid'in 322 km/s'lik maksimum hıza ulaşma şartı ne?

3 elektrik motoruna sahip Model S Plaid, Avrupa'da 1.020 beygir güç ile sunulacak ve 0-100 km/s hızlanmasını bu güç ile 2 saniye civarında tamamlayacak. 322 km/s'lik maksimum hıza ulaşabilme şartı ise opsiyonel lastikler ve jantlar olacak. Fakat bu opsiyonel özel jant-lastik kombinasyonunun henüz hazır olmadığı da belirtiliyor. Bu kombinasyonun önümüzdeki sonbahar aylarınca hazır olacağını öğreniyoruz.

Model S Plaid, an itibariyle ise 19 inç'lik Tempest adlı ve 21 inç'lik Arachnid adlı jantlar ile sunuluyor. Bu jant seçenekleri, Plaid versiyon olmayan Model S'lerde de alınabiliyor.

Galeri: Tesla Model S Plaid Teslimat Etkinliği