Dünya genelinde birçok ünlü modifiye firması var. Fakat bunların çoğu, dikkat çekici tasarımlar ortaya koymak için araçlar üzerine abartılı gövde kitleri vb. modifiyeler uyguluyorlar. Fakat Vivid Racing adlı modifiye firmasının felsefesi bu değil. Firmanın Porsche Taycan üzerine hazırladığı modifiye çalışmasından da bu durumu açıkça görebiliyoruz.

Öğrendiğimize göre bu firma, Taycan için karbon fiber modifiye parçaları hazırlamaya kendi Taycan'ını teslim almadan 1 yıl öncesinde başlamış. ABD'deki bir Porsche bayisinden alınan destekler çerçevesinde aracın orijinal gövde parçalarının boyutları öğrenilmiş ve bu parçalar ona göre erken üretilmiş. Ayrıca bu parçaların birçoğunun 3D yazıcı teknolojisiyle üretildiği de belirtiliyor.

Firmanın modifiyesinde ön ek, yan marşpiyeller, arka difüzör gibi şeyler yer alırken, en dikkat çekici kısmın bagaj üstü rüzgarlığı olduğu açıkça görülüyor. Bu da bizlere Porsche'nin eski bazı modellerindeki rüzgarlıkları hatırlatıyor. Bu rüzgarlıklar İngilizcede "ducktail" olarak tabir ediliyor. Örnek vermek gerekirse 1972 Carrera RS 2.7'de yer alıyordu.

Tabii firma bu parçaların bir set hâlinde alınabilmesine ek olarak tek tek alınabileceğini de belirtiyor. Firma bu gövde kiti modifiyesine ek olarak araçta yeni 21 ve 22 inç'lik jant seçenekleri de sunuyor. Tüm bunlara ek olarak aracın havalı süspansiyon sisteminde yapılan değişikliklerle en alçak modda biraz daha alçak olması da sağlanmış.

Galeri: Vivid Racing Modifiyeli Porsche Taycan