Sizce Honda da elektrikli pick-up segmentine girmeli mi?

Bildiğiniz üzere birçok marka, elektrikli pick-up sektörüne giriş yaptı. Bu markaların çoğu tabii ki de ABD'de satış yapan markalar oldu. Çünkü elektrikli pick-up sektörünün en çok rağbet gördüğü ülke ABD olarak kalmaya devam ediyor. Fakat ABD'de çok satış yapan markalardan biri olan Honda, bu sektöre henüz giriş yapmadı.

Rene Garcia adlı bir tasarımcı da Honda'nın Ridgeline adlı pick-up modelini ele alarak bu konuda bir dijital tasarım ortaya koymuş. Tasarımcı, Ford Ranger'a rakip olan Ridgeline'ı elektrikli ve fütüristik bir pick-up konseptine dönüştürmüş. Hatta bu tasarımda 2006-2015 yılları arasında üretilen Ridgeline neslinden de ilham alınmış görünüyor.

Honda Ridgeline Elektrikli Konsepti Hayali Tasarım (Render)

Bu tasarımda aracın çoğu kısmının güncel Honda'ların tasarım anlayışı ile benzerlik göstermediğini de görüyoruz. Yani tasarımcı biraz da kendi kafasındaki tasarımı ortaya koymak istemiş görünüyor.

Bu tasarımcı, oldukça başarılı bir tasarımcı gibi görünüyor ki aracın her noktadan görünümünü ve hatta iç mekanını bile bizlerle paylaşabiliyor. Aracın iç mekanına bakıldığında güncel Tesla'larda ve Lexus'un yeni bir konseptinde gördüğümüz "yoke" denilen yarım direksiyon simidi de görülüyor. Ayrıca konsol boyunca uzanan ekran düzeni bizlere Honda E'nin konsolunu hatırlatıyor.

Honda Ridgeline Elektrikli Konsepti Hayali Tasarım (Render)

Tasarımcının aracın iç mekanını son derece lüks tasarladığını görebiliyoruz. Zira arka koltuklar bile elektrikli olarak düşünülmüş. Tasarımcı bir de görüntülerden gördüğümüz üzere aracın arka koltuklarının katlanması ile tamamen düz bir zemin elde edilebilmesini de hayal etmiş görünüyor.

Galeri: Honda Ridgeline Elektrikli Konsepti Hayali Tasarım (Render)