Tesla cephesinde son günlerde makyajlı 2021 Model S'in Plaid adlı güçlü versiyonuna dair bolca haber gelmeye devam ediyor. Örneğin Tesla bugün Model S Plaid'in 0-400 metre hızlanma süresini açıkladı. Bu süre, hiper otomobillerle kıyaslanabilecek harika bir süre olarak kayıtlara geçti.

Tabii hızlanma ve Tesla dendiği zaman ikinci nesil Roadster da akıllara geliyor. Tesla Roadster için Tesla Model S Plaid'den bile daha iyi hızlanma değerleri açıklanmış durumda. Hatta Roadster için Elon Musk, geçtiğimiz hafta SpaceX destekli bir teknoloji ile 0-100 km/s hızlanma süresini 1.1 saniyeye kadar indirilebileceğini açıkladı.

Tesla Roadster ve Rakiplerinin Hızlanma Süreleri Karşılaştırması

Bu süre de gerçekten inanılmaz bir süre olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü an itibariyle dünyanın en hızlı otomobili, 1.85 saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresi ile geçtiğimiz hafta tanıtılan Rimac Nevera şeklinde.

Vanarama adlı bir kaynak da Tesla Roadster'ın bu hızlanmasını, günümüzün en hızlı otomobilleri ile karşılaştırmış ve hemen aşağıdan görmekte olduğunuz harika bir interaktif grafik ortaya koymuş.

Tabii Tesla Roadster'ın bu harika hızlanma değeri henüz tescillenmiş durumda değil. Çünkü araç üretime girmiş değil. Tesla Model S Plaid ise önümüzdeki günlerde tam anlamıyla tanıtılacağı için, hızlanmasına ait videoları yakında görmeyi bekliyoruz.

Mouse'unuzu aşağıya kaydırmaya başlayın!