Bu videonun sosyal medyada yayılmasının ardından firmanın CEO'su özür diledi!

Rimac adlı Hırvat hiper otomobil firması, 3 yıldır C_Two ismiyle bilinen ve son derece iddialı bir tasarıma ve iddialı teknik özelliklere sahip olan hiper otomobilini geçtiğimiz günlerde tanıttı. Seri üretim hâlinde Nevera ismiyle karşımıza çıkan elektrikli hiper otomobil, "dünyanın en iyi hızlanan seri üretim otomobili" unvanını da aldı. Çünkü araçta 1.85 saniye civarında inanılmaz bir 0-100 km/s hızlanma süresi söz konusu.

İnsanlar da aracın hızlanmasının gerçek dünya koşullarında nasıl görüneceğini merak ettiler. Bu sebepten dolayı Rimac, Carwow adlı İngiliz YouTube kanalı ile işbirliği yaparak bir drag yarışı düzenledi. O yarışta Rimac Nevera, Ferrari SF90 Stradale'e belirgin bir fark atmayı başardı. Fakat o videonun ardından sosyal medyada Rimac Nevera paylaşımları hız kesmeden devam etti. En son da haberimizin üstünde görmekte olduğunuz bu video ortaya çıktı.

Bu videoda Rimac Nevera ile Hırvatistan'da tek şeritli bir yolda 232 km/s'ye kadar hız yapıldığı görülüyor. Aracı kullanan kişinin üzerinde de Rimac amblemli bir kıyafet var. Oldukça dar görünen o yolun hız sınırının da 90 km/s olduğunu öğreniyoruz.

Bu videonun sosyal medyada yayılmasının ardından da firmanın CEO'su hemen bir açıklama yaparak videodaki sürücü adına özür diledi. Ayrıca belirtilene göre sürücü, bu hareketinin ardından kendi kendisini polise ihbar etmiş!

Galeri: Rimac Nevera