Güney Koreli otomobil üreticisi Kia, bildiğiniz üzere Hyundai Ioniq 5 adlı elektrikli crossover ile kardeş model olan EV6 modelini geçtiğimiz aylarda tanıttı. O aracın birçok haberini ve görüntüsünü de bugüne kadar sizlerle hem internet sitemiz hem de sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaştık.

Şimdi de YouTube'daki Asian Petrolhead adlı otomobil kanalının paylaştığı detaylı bakış videosunu sizlerle paylaşıyoruz. Bu videoda sunucu, EV6'in GT adlı güçlü versiyonuna bakıyor. Bu versiyonu lansman görüntülerinde de görmüş olduğumuz mat gri rengiyle görüyoruz. Ayrıca büyük jantları ve hem büyük hem de renkli fren kaliperleri de aracın güçlü bir versiyon olduğunu hemen belli ediyor.

"Walkaround" denilen bu şekilde aracın etrafında dolaşma videolarını paylaşmamızın sebebi ise araçların gerçek dünyada daha iyi görülebilmeleri. Çünkü lansman görüntüleri bazen bizlere aracın gerçekte nasıl görüneceğini tam olarak yansıtamayabiliyor. Ayrıca bu tarz videolarla aracın iç mekan hacmi ve iç mekan tasarımı gibi konularda daha iyi fikir sahibi olabiliyoruz.

EV6 GT'ye dönersek de aracın 585 beygir güç ve 740 Nm tork ürettiğini de hatırlatabiliriz. Araç bu değerlerle 0-100 km/s hızlanmasını 3.5 saniye gibi harika bir sürede tamamlayabiliyor. Bu da böyle bir elektrikli crossover için sıradışı değerler olarak karşımıza çıkıyor. Hatta hemen aşağıdaki haberimizden, Kia'nın EV6 GT'yi bazı süper ve spor otomobillerle yarıştırdığı o yarışı da izleyebilirsiniz.