Aracın seri üretime alınmayacağı açıklanmıştı. Peki neden ikinci bir prototipi görmeye başladık?

Japon teknoloji devi Sony, yaklaşık 1 yıl önce otomotiv sektörüne girdiğini açıklamış ve Vision-S adlı bir modelini de tanıtmıştı. Fakat firma, bu modelin sadece bir konsept olarak üretildiğini, aracın seri üretime girmeyeceğini de aynı gün belirtmişti.

Fakat Sony, ilginç sayılabilecek bir şekilde bu aracın geliştirme sürecinden çeşitli görüntüler paylaşmaya devam ediyor. Hatta o görüntülerin test esnasındaki bir kısmında iki adet prototipin test edildiği görülüyor. Burada da prototip sayısının 1 adetten fazla olması, akıllara "Acaba Sony bu aracı seri üretime taşıyacak mı?" gibi sorular getiriyor!

Sony'nin bu prototiplerin üretimi için Magna'dan destek aldığını biliyoruz. İki firmanın ortak çalışıyor olması da yine seri üretim ihtimalini biraz da olsa destekleyen bir bulgu oluyor. Yani Sony seri üretime geçmeye karar verirse, bu işi Magna sayesinde rahatlıkla çözebilir. Ayrıca Sony'nin bu aracı üretmeyeceğinin açıklaması 2020 yılının başlarında gerçekleşmişti. O zamandan bu zamana da çok şey değişti.

Çünkü teknoloji sektöründeki birçok firma, son aylarda otomotiv sektörüne bazı firmalarla ortaklıklar yaparak girmeye başladı. Bunlara Huawei, Oppo ve Foxconn gibi birçok teknoloji markasını örnek verebiliriz. Bu durum Sony'nin fikrini değiştirebilir hatta değiştirmiş de olabilir. Tabii tüm bu söylediklerimiz şimdilik sadece birer tahminden ibaret.