Tesla, Model S ve Model X'i makyajlayacağını bu yılın başlarında açıklamıştı. Fakat yayınlanan görüntülerde daha çok Model S yer almıştı. Örneğin makyajlı Model X'in iç mekanı vb. detaylarını görememiştik. Bugün ise makyajlı Model X'ten, yüksek ihtimalle de Plaid versiyonundan, yeni görüntüler karşımıza çıktı.

Görüntülenen makyajlı Model X Plaid; "yoke" denilen yarım direksiyon simidine, yeni bir dijital gösterge paneli ve yeni bir multimedya ekranına, 20 inç'lik Cybertstream jantlara ve diğer bazı değişimlere sahip. Araç ayrıca kırmızı gövde rengi ve siyah renkli detaylarıyla oldukça etkileyici de görünüyor. Hatta 22 inç'lik türbin jantlarla daha da iyi görünecektir.

Tesla Model S Plaid'in teslimatlarına sayılı gün kaldığı için, Tesla Model X Plaid'in de daha çok görüntü ve bilgisini ilerleyen günlerde elde edeceğimizi tahmin ediyoruz. Makyajlı Tesla Model X'in teslimat tarihi ise ilk aşamada 2021'in Mayıs-Haziran ayları olarak açıklanmıştı. Son güncellemelerden sonra o tarihler Ocak-Şubat 2022 olarak değişti.

Tabii makyajlı Model S ve Model X'te yarım direksiyon simidinin sunulup sunulmayacağı veya bir opsiyon olup olmayacağı gibi birçok soru işareti de bulunuyor. Tüm bunları ilerleyen günlerde makyajlı Tesla Model S'in ilk teslimatları sırasında düzenlenecek olan etkinlikte öğrenmeyi bekliyoruz.