Toyota BZ4X ile kardeş model olacağı için, neredeyse aynı görünmesi bekleniyor.

Toyota geçtiğimiz haftalarda, BZ4X adını verdiği elektrikli SUV modelini tanıtmıştı. Yakın gelecekte seri üretime alınacak olan ve RAV4 modeliyle yakın boyutlardaki o model, oldukça etkileyici bir tasarım ile karşımıza çıktı. Ayrıca, Toyota ile birçok ortak proje yürüten bir diğer Japon otomobil üreticisi olan Subaru'nun da bu otomobilin geliştirme sürecinde ortak olduğunu daha önceden biliyoruz.

Fakat Subaru, Toyota BZ4X'in kardeş modeli olan aracını henüz tam olarak tanıtmadı. Sadece geçtiğimiz haftalarda bu aracın Solterra ismine sahip olacağı açıklanmış ve bir gölgeli ipucu (teaser) görüntüsü yayınlanmıştı.

Hindistanlı bir otomotiv medyası olan TopElectricSUV da o ipucu görüntüsünü ve Toyota BZ4X'in resmi tanıtım görüntülerini harmanlayarak, ortaya haberimizden görmekte olduğunuz bu hayali tasarım çalışmasını (render'ı) çıkarmış. Aracın ön yüzü dışında da geri kalan kısımlarının BZ4X ile neredeyse aynı olduğunu görebiliyoruz.

Fakat bize sorarsanız aracın BZ4X'ten farklı olmasına da pek gerek yok. Çünkü BZ4X, RAV4 modeliyle kıyaslamak gerekirse çok daha modern, heyecan verici ve iddialı bir tasarım ile geldi. Aracın tasarımı da şimdiden birçok kişi tarafından beğenildi. Ayrıca son olarak, her iki aracın da 2022 yılı içerisinde satışa sunulmuş olmasını beklediğimizi belirtmiş olalım. Tabii Toyota BZ4X'in tanıtım görüntülerinde yer alan yarım direksiyon simidinin aracın seri üretim versiyonunda sunulup sunulmayacağı gibi şeyler de merak konusu olarak kalmaya devam ediyor.