Bu araçların nasıl görüneceklerini tahmin etmek için çok erken olsa da bazı tasarımcılar boş durmuyor!

Hyundai, geçtiğimiz günlerde Ioniq 5 adlı elektrikli crossover modelinin ABD lansmanını da gerçekleştirdi. O lansman esnasında firma, Ioniq 6 ve Ioniq 7 adlı yeni modellerinin de geleceğini açıkladı. Açıklamalar arasında Ioniq 6'nın elektrikli bir sedan, Ioniq 7'nin ise elektrikli büyük bir SUV olacağı belirtildi.

Hyundai'nin doğruladığı Ioniq 6 adlı elektrikli sedanın, geçtiğimiz yıllardaki Prophecy Concept adlı etkileyici tasarımlı elektrikli sedan konseptine benzeyeceği de biliniyor. Ioniq 7'nin ise nasıl görüneceği hakkında herhangi bir ipucu bulunmuyor. Çünkü yakın gelecekte ona benzer bir konsept araç bulunmuyor.

Henüz nasıl görünecekleri belirsiz olan bu iki elektrikli Hyundai, NY MAMMOTH kullanıcı adlı tasarımcı tarafından şimdiden dijital ortamda tasarlanmış. Tabii bu tasarımların sadece birer tahminden ibaret olduklarını unutmamak gerek. Haberimizin en üstündeki videodan Ioniq 7 adlı elektrikli SUV'nin hayali tasarım çalışmasını görebilirsiniz. Tasarımcı o tasarımda yeni nesil Hyundai Santa Fe'den bolca faydalanmış görünüyor diyebiliriz.

Aşağıda ise Ioniq 6 adlı elektrikli sedanın hayali tasarımı yer alıyor. Bu tasarımda da az önce de belirttiğimiz gibi Hyundai'nin yakın zaman önce ortaya koyduğu Prophecy adlı sedan konseptinden faydalanılmış.Bu tasarım videolarını, son ürün gösterilecek şekilde ileriye sararak başlattık. Dilerseniz çizimlerin aşamalarını görmek için videoların ilk kısımlarına da göz gezdirebilirsiniz.