Elektrikli araç dünyasında son günlerdeki gündem, şüphesiz ki Ford F-150 Lightning oldu. 2021 model Ford F-150 üzerine geliştirilen fakat tamamen elektrikli bir versiyon olan bu araç, Ford F-150'nin eski yıllardaki "Lightning" yani "Şimşek" isim takısını tekrardan canlandırmış oldu.

Bu Lightning isim takısı ilk olarak, tek kapılı Ford F-150'de 90'lı yıllarda karşımıza çıkmıştı. 2004 yılına kadar üretilen ve Ford F-150 SVT Lightning olarak adlandırılan o araç, F-150'nin performans odaklı bir seçeneğiydi. Hatta 2001 yılındaki ilk Hızlı ve Öfkeli filminde (The Fast and The Furious) Paul Walker, bu aracın kırmızı renkli bir örneğini kullanıyordu.

TheSketchMonkey kullanıcı adlı bir tasarımcı da yeni tanıtılan elektrikli F-150 Lightning'i, orijinaline sadık kalacak şekilde dijital ortamda tekrar tasarlamış. Bu tasarımı yaparken de aracı tabii ki tek kapılı gövdeye kavuşturmuş ve aks mesafesi ile toplam uzunluğu da bir miktar azaltmış. Araca dijital ortamda ön tampon eki, büyük jantlar, renkli ve büyük fren kaliperleri gibi şeylerin eklendiğini de görüyoruz. Ayrıca tasarımcı, ön kapının cam kısmındaki eğim detayını da unutmamış.

Bize sorarsanız da ortaya oldukça hoş bir tasarım çıkmış. Tabii bu aşamada elektrikli araçlar, özellikle de elektrikli pick-up'lar oldukça yeni araçlar oldukları için, böyle bir seçenek üretilse bile pek satmazdı. İnsanların elektrikli pick-up'ları kabullenebilmeleri için yılların geçmesi gerekiyor. Tabii F-150 Lightning'in standart hâli bile 0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyede tamamlayabildiği için, performanslı bir seçeneği gelse süper otomobilleri aratmayacak bir hızlanma ile gelir ve son derece eğlenceli bir araç olurdu diyebiliriz.