Musk, Ford'un elektrikli araç atılımlarını tebrik etti.

Ford, F-150 adlı pick-up modelinin elektrikli versiyonu olan F-150 Lightning'i geçtiğimiz günlerde tanıttı. Lansmanın ardından da bu araç, sosyal medyanın ve otomotiv dünyasının gündemine oturdu. Tesla'nın CEO'su Elon Musk da bu tanıtıma kayıtsız kalmadı. Hatta kendisi, Ford'u tebrik etti.

Tebrik tweet'inde "Ford'u, elektrikli bir geleceği destekledikleri için tebrik ederim." cümlesine yer veren Musk, o tweet'e ek olarak, Ford'un CEO'su Jim Farley'in F-150 Lightning ile ilgili bir tweet'inin altına da "tebrikler" yazdı. Hemen aşağıdan da Elon Musk'ın bu iki tweet'ini görebilirsiniz.

 
 

 

Ford F-150 Lightning ile Tesla Cybertruck rekabeti de son günlerde çok konuşulmaya başlandı. Bu konuda F-150 Lightning'in ilk 48 saatte 45.000 adet ön sipariş aldığını biliyoruz. Diğer yandan Tesla Cybertruck ise aynı sürede yaklaşık 3 kat daha fazla ön sipariş almıştı. Tabii Cybertruck'ın ön sipariş ücretinin 100$ gibi sembolik yani uygun bir fiyat olduğunu da gözardı etmemek gerek. Gerçek dünya sayılarında bu iki elektrikli pick-up'ın kafa kafaya rekabet edeceği şüphesiz görünüyor diyebiliriz.

Ayrıca Twitter'da ABD'li otomotiv firmalarının CEO'ları ve diğer yetkilileri fazlasıyla aktif diyebiliriz. Hemen aşağıdaki bir başka tweet'te de Ford'un ABD yetkililerinden Mike Levine'ın Chevrolet'i eleştirdiğini hatta yerdiğini görüyoruz. Kendisi "Ford, elektrikli F-150'yi tanıtırken, Chevrolet de Silverado adlı rakip modelinin kasa kapağını yıllar sonra geliştirebildi." gibi bir tweet paylaşmış.