Mercedes-Benz, geçtiğimiz aylarda elektrikli modellerinin amiral gemisi konumundaki EQS adlı elektrikli sedan modelini tanıttı. Etkileyici bir tasarıma ve aynı zamanda oldukça etkileyici özelliklere sahip olan o araç, büyük beğeni topladı. EQ adlı elektrikli model serisini genişletmekte kararlı olan Mercedes-Benz, bu sıralarda da EQS'in SUV türevini geliştirmeye devam ediyor.

Daha önceden de varlığından haberdar olduğumuz ve çeşitli casus görüntülerini gördüğümüz EQS SUV'si, hâlâ bol miktardaki kamuflajlarını yitirmemiş. WalkoART kullanıcı adlı casus kameramanın yeni videosu sayesinde de EQS SUV'sini her ne kadar bol kamuflajlı olsa da bir kez daha görme fırsatı yakalıyoruz. Tabii bu casus videoda aracın iç mekanı görüntülenememiş. Fakat EQS'in sedan versiyonundakinin neredeyse aynısı gibi bir iç mekan bekliyoruz.

Ayrıca bu araç da aynı EQS sedan gibi, Mercedes-Benz'in elektrikli araçlarına özel olarak geliştirdiği platformunu kullanacak. SUV versiyona ek olarak EQS'in performanslı bir AMG versiyonunun da test edilmekte olduğunu biliyoruz. Hatta o versiyon geçtiğimiz günlerde Nürburgring pistinde casus kameralara yansımıştı.

Tüm bunlara ek olarak, EQS sedan hakkında pek fikir sahibi değilseniz de hemen aşağıdaki Motor1 Türkiye videosunu izleyebilirsiniz. Bu videoda aracın harika lansman görüntülerine eşlik edecek şekilde detaylı bir sesli anlatım yapılmış.