Günümüzün en hızlı elektrikli sedanlarını düşündüğümüz zaman akıllara Porsche Taycan ve Tesla Model S geliyordu. Bunlara birkaç ay önce bir de Porsche Taycan ile kardeş model olarak geliştirilen Audi E-Tron GT eklendi. 

İngiliz YouTube kanalı Carwow da bu üç adet hızlı elektrikli sedanı ele alarak güzel bir drag yarışı düzenlemiş. O drag yarışı öncesinde araçların özelliklerinden bahsedecek olursak ilk olarak Audi E-Tron GT ile başlayalım. Bu yarıştaki araç, E-Tron GT'nin RS versiyonu olmuş. Audi RS E-Tron GT aynı zamanda Audi'nin trafiğe çıkabilen modelleri arasında bugüne kadarki en güçlü modeli oluyor.

Audi RS E-Tron GT, çift elektrik motoru ve 4 tekerden çekiş düzenine sahip. Güç değeri 646 beygir iken, tork değeri de 830 Nm şeklinde. Ağırlık değeri de 2.340 kg şeklinde. RS E-Tron GT ile hemen hemen aynı araç olan Porsche Taycan Turbo'ya baktığımız zaman da 687 beygir güç ve 850 Nm tork değerlerini görüyoruz.

Sunucu Mat Watson, 700 beygir civarında güç üreten daha güçlü Taycan Turbo S'in bulunduğunu da bildiğini fakat bu yarıştaki araçların fiyatlarının ve ağırlık değerlerinin yakın olmasını istediğini belirtiyor. Çünkü Taycan Turbo, 2.380 kg'lık bir ağırlığa sahip.

Yarıştaki son araç olan Tesla Model S Performance'a baktığımızda ise 2.316 kg'lık bir ağırlık değeri ve çift elektrik motorundan 778 beygir güç üretimi gibi değerler görmekteyiz. Sözü de daha fazla uzatmadan sizleri bu heyecan verici drag yarışı videosu ile başbaşa bırakalım.

Motor1 Türkiye ile E-Garaj'ın ortak olarak hazırladığı o harika drag yarışı videosunu da izleyin