Renault, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklama ile Renault 4 ve Renault 5 adlı eski hatchback modellerini yeniden karşımıza çıkaracağını belirtmişti. Ardından da yakın zaman önce, Renault 5'in elektrikli yeni bir konseptini gördük.

Yeni Renault 4 Patent Görüntüleri

Şimdi ise Autovisie adlı kaynak, Renault 4'ün yeni hazırlanan konsept versiyonunun patent görüntülerini sızdırdı. Kaynağın belirttiğine göre de bu aracın ismi, 4Ever şeklinde. "4ever"ın okunuşu "forever" kelimesine denk geldiği için de onun Türkçe karşılığı "sonsuzluk" oluyor.

Yeni Renault 4 Patent Görüntüleri
Yeni Renault 4 Patent Görüntüleri

Renault 5 adlı önceki model 3 kapılı bir hatchback idi. Renault 4 ise 5 kapılı bir hatchback şeklindeydi. Patent görüntülerinden de gördüğümüz üzere Renault, 5 kapılı bu hatchback modelini yeniden canlandırırken yerden de biraz yükseltmiş ve crossover görünümüne kavuşturmuş. Ayrıca aracın tasarımına da çok yüksek oranda sadık kalınmamış, yani bazı kısımları yeniden tasarlanmış görünüyor.

Yeni Renault 4 Patent Görüntüleri

Nissan Ariya'nın kullandığı ve Renault Megane E-Tech'in de kullanacağı CMF-EV adlı platform üzerine geliştirileceği bilinen bu aracın uygun fiyatlı olması da beklenenler arasında. Şehir kullanımına yönelik bir araç olacağı için bataryasının büyük tutulmamasıyla uygun bir fiyat elde edilebileceği düşünülüyor. Tabii tüm bunları zaman gösterecek. Aracın patent görüntüleri ortaya çıktığı için de resmi tanıtım tarihinin pek uzak olmadığını öngörebiliriz.