Tesla'nın elektrikli pick-up modeli Cybertruck, henüz üretime bile girmemiş olmasına rağmen gündemden bir türlü düşmüyor. Çok çeşitli haberlerini sizlerle paylaştığımız bu aracın, geçtiğimiz haftalarda da 1/10 ölçekli uzaktan kumandalı bir oyuncağının eğlenceli bir videosunu paylaşmıştık.

Bu haberimiz de o Tesla Cybertruck oyuncağı ve onu üreten How Wheels firmasıyla ilgili. Firmanın bu oyuncağı, 2020 yılında piyasaya 400$ fiyat etiketiyle çıkmış ve kısa sürede tükenmişti. Hot Wheels bu oyuncağı tekrardan satışa sunduğunu açıklıyor. Ayrıca bu yeni versiyonun sadece 100$ olduğu da açıklanıyor.

Bu oyuncaktaki bu ucuzlamanın sebebinin malzeme kalitesinin biraz düşürülmesi ve maksimum hız değerinin yarıya indirilmesi gibi şeylerden ötürü geldiğini öğreniyoruz. Örnek vermek gerekirse bu oyuncağın 400$'lık ilk versiyonu 4x4 şeklindeydi. Bu yeni versiyon ise arkadan itişli şekilde tasarlanmış. "Oyuncakta bile bu fark olur mu?" demeyin. Zorlu koşullarda sürülürken mutlaka fark edecektir.

Oyuncağın birçok özelliğinde kısılmaya gidilse de Cybertruck'ın gerçek yarım direksiyon simidini andıran kontrolcü, ve araç üzerinde LED ışıklar gibi özelliklerin aynı şekilde kaldığını da görüyoruz. Hot Wheels, 100$'lık bu paketin içerisine Tesla tasarımı gibi görünen ufak bir ATV eklemeyi de unutmamış. Tabii onun uzaktan kumandalı olmadığı da belirtilmiş.