Aracın seri üretim hâlinin konsept hâliyle neredeyse aynı olması bekleniyor.

Renault Kangoo, Avrupa'nın en başarılı hafif ticari araçlarından birisi niteliğinde. Mercedes-Benz de bu araç ile ortaklık yaparak, geçtiğimiz yıllarda neredeyse Kangoo'nun aynısı ola Citan modelini üretip sattı. Şimdilerde ise Mercedes-Benz T-Serisi geliştiriliyor ve o araç yine Kangoo ile fakat bu sefer yeni nesliyle ortak platform aracı olacak. Tasarım benzerlikleri ise bir miktar azalacak.

Mercedes T-Serisi'nin en çarpıcı özelliklerinden birisi de EQT adındaki tamamen elektrikli bir versiyona sahip olacak olması. Mercedes, bu aracın elektrikli versiyonunu geçtiğimiz haftalarda konsept hâliyle (EQT Concept adıyla) kamuoyuna gösterdi.

ElectricVehicleWeb adlı kaynağın tasarımcıları da bu aracın seri üretim hâlini dijital ortamda hayal ederek, yukarıda gördüğünüz tasarımı (render'ı) ortaya koymuşlar. Yani EQT Concept'in abartılı tasarım detaylarını sadeleştirmişler. Fakat Hintli bu medyanın tasarımcıları, değişiklikleri kısıtlı tutmuşlar. Yani aracın seri üretim hâli de neredeyse konsept hâli gibi görünüyor. Ki durumun tam da böyle olmasını bekliyoruz.

Ayrıca yeni nesil Renault Kangoo da T-Serisi'ndeki bu EQT gibi tamamen elektrikli bir seçenek sunuyor. O da E-Tech olarak adlandırılıyor ve 44 kWh'lık bir batarya ile 265 km'lik bir menzil sunuyor. Araçlar ortak platform aracı olduğu için teknik özelliklerin aynı olması bizleri şaşırtmayacaktır. Fakat yine de bu aşamada kesin bir şey söyleyemeyiz.