Bildiğimiz üzere ABD'li elektrikli otomobil devi Tesla, Cybertruck adlı elektrikli pick-up modelinin üretimi için gün sayıyor. Cybertruck'ın üretiminin bu yılın sonlarında (eğer ekstra bir erteleme olmazsa) gerçekleşmesinin planlandığını biliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda New York sokaklarında kendini göstererek gündeme oturan o araç, şimdi de Tesla'nın yeni fabrikasının inşaat alanında göründü.

Aslında bu durum yeni bir şey değil. Çünkü bizzat Tesla'nın CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Cybertruck ile Tesla'nın Teksas Eyaleti'nin Austin şehrindeki yeni fabrikasını ziyaret etmişti. Hatta o ziyaret esnasında aracın iç mekanı bile görüntülenebilmişti. İç mekan görüntülerinde de "yoke" denilen yarım direksiyon simidi (ilk olarak birkaç ay önce makyajlı Model S ve Model X'te gördük) dikkatleri çekmişti.

Tesla'nın bu yeni fabrikasının inşaatının da yaklaşık 1 yıl önce başladığını belirtebiliriz. Bu fabrikada Cybertruck'a ek olarak Model Y adlı kompakt crossover modelin üretiminin gerçekleşeceğini de biliyoruz.

Ayrıca tüm bunlara ek olarak, elektrikli pick-up segmentinde büyük bir kaos var diyebiliriz. Çünkü Rivian adlı firma, Tesla'dan önce davranarak R1T adlı elektrikli pick-up modelini önümüzdeki yaz aylarında piyasaya sunmayı planlıyor. Tabii otomotiv dünyasında ertelemeler gibi durumlar sık görüldüğü için her an her şey olabilir diyebiliriz.