Güney Koreli otomobil üreticisi Kia, Hyundai Ioniq 5 ile kardeş model olan EV6 adlı elektrikli crossover'ını geçtiğimiz aylarda tanıttı. Bu model, Ioniq 5 gibi büyük beğeni topladı. Beğeni toplamasındaki etkenlerin bir kısmı başarılı teknik özellikleriyken, büyük bir kısmı da etkileyici dış ve iç tasarımı oldu.

Kia bugün yayınladığı video ile de EV6 adlı bu elektrikli crossover'ının etkileyici iç mekanının detaylarını gözler önüne seriyor. Aracın iç mekanında sürücü odaklı 12.3 inç boyutunda 2 adet ekranın yan yana konumlandığını görüyoruz. Bunlar aynı Mercedes-Benz modellerinde de olduğu gibi biri bilgi eğlence ekranı, biri de dijital gösterge paneli göreviyle yerleştirilmiş ekranlar şeklinde. Bunlara ek olarak sanal gerçeklik özellikleri bulunan bir head-up display de araçta yer alıyor.

Kia EV6 GT
Kia EV6 GT

Kia, bu ekranların sürücüye çok detaylı bilgiler gösterdiğini ve özelleştirilebilir olduklarını da belirtiyor. Her iki ekranın bir bütün gibi ve kıvrımlı şekilde tasarlanmış olması da göze oldukça hitap ediyor. 

Aracın iç mekanında "relaxation seats" denilen ve oldukça konforlu koltuklar da bulunuyor. Hyundai Ioniq 5'te de bulunan bu koltuklar, tek bir tuş ile 180 dereceye yakın yatırılarak, sürücüye istediği zaman dinlenebilme imkanı da sunuyor. Haberimizin en üstündeki videonun ikinci dakikasına kadar aracın konsolunun geneli gösterilirken, o süreden sonrasında sadece bilgi eğlence sisteminin detayları gösteriliyor.