Açık havada elektrikli mini keyfi yakın gelecekte gerçek olabilir.

Mini Cooper SE, günümüzün uygun fiyatlı ve en eğlenceli elektrikli otomobillerinden birisi olmasıyla dikkatleri çekiyor. Bu araç sadece 3 kapılı bir hatchback gövde seçeneğiyle satılıyor. Fakat görünüşe göre bu durum yakın gelecekte değişebilir!

Gelen haberlere göre, 2024 yılı civarında ortaya çıkacak olan yeni nesil Mini Electric, üzeri açılabilir (convertible) gövde seçeneği de sunacak. Bu söylentiyi ortaya çıkarak Alman Auto Motor und Sport medyası, Mini'nin yakında gelecek yeni neslinin, içten yanmalı motor seçeneği bulunduran son nesil olacağını da vurguluyor. Yani 2030 yılı civarından itibaren sıfır kilometre ve içten yanmalı motorlu bir Mini satın almak mümkün olmayacak.

Mini Electric'in üzeri açılabilir gövde seçeneğine kavuşacak olması da satışlara bakılırsa gayet mantıklı bir hamle olabilir gibi görünüyor. Çünkü Almanya'da son dönemde satılan sıfır km Mini'lerin %20'si üzeri açılabilir seçeneklerden oluşmuş. Ayrıca günümüzde üzeri açılabilir bir elektrikli model düşündüğümüz zaman aklımıza Fiat 500e'den başka pek de bir model gelmiyor. Hatta o da tam olarak convertible bir araç sayılmaz.

Tüm bunlara ek olarak Mini'nin 2022 yılında elektrikli ve GP isim takısına sahip bir model daha ortaya koyacağını biliyoruz. Onun ardından da yeni nesil Countryman'in de tamamen elektrikli bir versiyona sahip olacağı bilinenler arasında yer alıyor.