ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Rivian, önümüzdeki yaz aylarında piyasaya çıkacak olan elektrikli pick-up modeli R1T ile ilgili daha fazla bilgiyi açıklığa kavuşturdu. Rivian artık internet sitesi üzerinden bu aracın boyutlarını da açıklamış bulunuyor.

Rivian'ın açıklamalarına göre aracın arka tekerleğine yakın bir pozisyonda yer alan kullanışlı tünelin uzunluğunun 165 cm olduğunu öğreniyoruz. Bu bölmenin tamamen kapalı olduğu yani su geçirmeyeceği de belirtiliyor.

Rivian R1T

Aracın ayrıca önde de bir bagajı var ve bu kısmın hacmi de 311 litre şeklinde. Yani oldukça kullanışlı bir ön bagaj söz konusu. Ön bagajın bir diğer avantajı da kilitlenebilir oluşu. Ayrıca aracın kilitlenebilir bir diğer kısmı da kasasının altında yer alan depolama kısmı. Rivian'a göre o kısım da bir tam boyutlu yedek lastiği barındırabilecek bir hacime sahip.

Rivian R1T

 

Rivian R1T'nin kasa kısmının uzunluğu ise kapakları kapalı konumdayken 137 cm olarak açıklanıyor. Kapaklar açıldığı zaman bu uzunluğun 212 cm'e yükseldiği belirtiliyor. Ayrıca bu kapakların kök kısmı ile bagaj arasında boşluk kalmıyor oluşu da yükleme işlemlerinde kolaylık sağlayacaktır. Rivian'ın aracın kasasında bolca kanca karşılığı sunduğunu da biliyoruz.

Rivian, R1T'nin bu kullanışlı kasası için biri manuel diğeri de elektrikli olmak üzere iki farklı üst kapak sunacağını da belirtiyor. Rivian, R1T modelinin teslimatlarına önümüzdeki Haziran ayında başlamayı planlıyor. 

Galeri: Rivian R1T