ABD'de elektrikli pick-up segmentinin son yıllarda fazlasıyla hareketli olduğunu açıkça görebiliyoruz. Ford da bu segmentten geri kalmak istemedi ve ABD'nin en çok satan pick-up'larından olan F-150 modelinin elektriklisini geliştirmeye geçtiğimiz yıllarda başladı.

Ford an itibariyle elektrikli F-150'nin geliştirme sürecinde son aşamalara gelmiş görünüyor. Ford, bugün yaptığı açıklamayla da elektrikli F-150 modelinin isminin, daha önceki söylentilerde de öğrendiğimi gibi F-150 Lightning şeklinde olacağını belirtti. Aracın tanıtım tarihinin de 19 Mayıs olacağı açıklandı. Bu açıklamalara ek olarak hemen yukarıdan görmekte olduğunuz ve Ford F-150'nin tüm jenerasyonlarını gösteren bir ipucu videosu da yayınlandı.

Ford F-150 Lightning İpucu (Teaser) Görüntüleri

19 Mayıs tarihinde ABD'nin Michigan Eyaleti'ndeki Ford tesislerinden gerçekleştirilecek bir canlı yayın ile tüm dünyaya sergilenecek olan elektrikli F-150'nin bir elektrik kesintisi sırasında bir evin elektrik ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede bir araç olacağı da vurgulanıyor. Vurgulanan diğer özellikleri arasında ise standart F-150'lere göre çok daha iyi performans değerleri ve uzaktan güncelleme (OTA) alabilme özelliği gibi şeyler yer alıyor.

ABD'nin Michigan Eyaleti'nde üretileceğini bildiğimiz ve 2022'de piyasaya çıkacağı belirtilen elektrikl F-150 ile ilgili tüm bunlara ek olarak henüz başka bir bilgimiz bulunmuyor. Araçla ilgili tüm detayları ise 19 Mayıs tarihinde sizlere hızlı ve detaylı şekilde aktaracağız.