Porsche'nin açıklamalarına göre evet!

Porsche Cayenne'in bir alt modeli olan Macan'ın elektrikli versiyonunun geliştirilmekte olduğunu ve hatta yakın zaman içerisinde tanıtılacağını biliyoruz. Porsche, Car and Driver adlı ABD'li otomobil medyası ile gerçekleştirdiği bir görüşmede, elektrikli Macan'ın, yani Macan EV'nin menzil konusuna değinmiş.

Porsche'nin açıklamasına göre elektrikli Macan, Taycan modeline göre belirgin ölçüde daha fazla menzil sunacak. Porsche, Macan EV'nin 480 km'nin biraz üzerinde menzil sunabileceğini işaret ediyor. Bu da bu aracı Ford Mustang Mach-E ve Tesla Model Y gibi çok satan rakipleri karşısında rekabetçi kılacaktır.

Galeri: 2022 Porsche Macan Electric ilk casus fotoğraflar

Taycan'ın en fazla menzil sunan versiyonu ise Taycan 4S oluyor. Merak edenler için onun menzil değerini de açıklamamız gerekirse, 365 km şeklinde olduğunu söyleyebiliriz. Porsche, bu açıklamalara ek olarak Macan EV'nin iki farklı batarya seçeneğine sahip olacağını ve aracın 270 kW'a kadar hızlı şarjı destekleyeceğini de açıkladı. 

"Peki elektrikli Porsche Macan ne zaman gelecek?" diye soracak olursanız da 2023 yılında geleceğini söyleyebiliriz. Gelen haberlere göre aracın üretimi de 2022 yılının sonlarında başlayacak. Haberimizi sonlandırmadan önce de son olarak elektrikli Macan'ın platformunun, Audi ve Porsche tarafından ortak olarak geliştirilen Premium Platform Electric (PPE) adlı elektrikli araç platformu olacağını da belirtmiş olalım.