Volkswagen'in başarılı elektrikli hatchback modeli ID.3, an itibariyle sadece Avrupa'da satılıyor. Fakat bu durum yakın gelecekte değişebilir! Görünüşe göre Volkswagen, ID.3'ü yakın gelecekte Çin'de de satışa sunmayı planlıyor.

Çünkü hemen yukarıda aylar önce Çin'in başkenti Şanghay'da çekilmiş bir videoyu görüyoruz. Bu videoda kamuflajlı bir Volkswagen ID.3, Şanghay caddelerinde yol alırken görülüyor. Yani Volkswagen, ID.3'ün Çin lansmanı için hazırlanıyor gibi görünüyor. Çinli bazı medya kaynaklarına göre de ID.3'ün Çin lansmanının gerçekleşmesi 2022 yılını bulacak.

Volkswagen an itibariyle de Çin'de, yerel ortak firmalarıyla birlikte ID.4 ve ID.6 adlı SUV modellerini sunuyor. Çin'de Tesla Model 3 gibi kompakt elektrikli otomobillerin satış miktarları gayet yüksek olduğu için, Volkswagen'in bu hamlesi de oldukça mantıklı olacaktır diyebiliriz. Zira aracın Avrupa'da satış rekorları kırması da müşteriler tarafından beğenilen bir araç olduğunu ispatlamış durumda.

Volkswagen aynı zamanda son dönemlerde ID.3'e yeni batarya seçenekleri de ekleyerek aracı daha fazla kişiye hitap edecek duruma getirdi. Bunlara ek olarak ID.3'ün performanslı GTX versiyonunun değerlendirilmekte olduğunu da geçtiğimiz haftalarda öğrenmiş bulunuyoruz. Hatta buna ek olarak performans odaklı Cupra markası da Born isimli bir ID.3 türevi hazırlıyor.

Galeri: 2020 Volkswagen ID.3 inceleme