Genesis de hızla elektriklenen markalardan!

Güney Koreli lüks otomobil üreticisi Genesis, son dönemde elektrikli ve hibrit modellere yoğunlaşmış durumda. Firmanın Hyundai Ioniq 5 ve KIA EV6 adlı kompakt crossover'lar ile bir kardeş model olan bir model ortaya koyacağını da biliyoruz. Çünkü kompakt ve elektrikli bir Genesis crossover'ı, aylar önce casus kameralara yansıdı.

Genesis buna ek olarak mevcut modellerinin elektrikli versiyonlarını da hazırlıyor. Hatta GV70 adlı SUV'sinin elektrikli versiyonu, firmanın ilk elektrikli SUV modeli olacağa benziyor. Hemen yukarıda da GV70 üzerine hazırlanmış bir tasarım yorumu (render çalışması) bulunuyor. Bu render'da GV70'in elektrikli versiyonunun hayal edildiğini görüyoruz.

TopElectricSUV tarafından hazırlanmış olan bu tasarımı incelediğimizde de aracın kapalı ön ızgarası ve bu ızgaradaki şarj soketi dışında standart GV70'ten pek bir farkı olmadığını görüyoruz. Zaten elektrikli GV70'ten tasarım konusundaki beklentiler de tam olarak bu şekilde. Ayrıca GV70'in elektrikli versiyonunun eGV70 olarak adlandırılacağı da şimdiden biliniyor.

Elektrikli GV70'in sonbahar aylarında tanıtılacağı ve Aralık ayında üretime girerek 2022'nin ilk yarısında da satışa sunulacağı belirtiliyor. Bunlar dışında ise araç ile ilgili herhangi bir teknik bilgi vb. şeyler ortaya çıkmış değil.