Aracın iç mekanı EQS sedan ile hemen hemen aynı görünüyor.

Mercedes-Benz'in amiral gemisi elektrikli modeli EQS, geçtiğimiz haftalarda resmi olarak tanıtıldı. Gelişmiş teknik özellikleri ve sıradışı donanımlarıyla dikkat çeken EQS modelinin bir SUV türevinin bulunacağını da uzun zamandır biliyoruz. Çünkü EQS SUV'sinin kamuflajlı prototipleri aylar öncesinden casus kameralara yansımıştı.

EQS SUV'si şimdi de bir kez daha casus kameralara yakalandı. Kardeş sitemiz Motor1.com'un ortaklarından Automedia adlı kaynağın bizlere sağladığı bu casus fotoğraflarda EQS SUV'si park hâlinde görünüyor. Görüntülerin arasında aracın kamuflajlarla örtülmüş iç mekan görüntüleri de yer alıyor.

Galeri: Mercedes EQS SUV Bol Kamuflajlı Dış ve İç Casus Fotoğrafları

Aracın tasarımını incelediğimizde de dış kısmında bolca kamuflajın ve hatta sahte panel parçalarının yer alıyor olması, aracın tasarımını tam olarak anlamamıza engel oluyor. İç mekanda da bolca kamuflaj parçası yer alsa da görünen kısımlardan yola çıkarsak, aracın iç mekanının sedan EQS modeliyle hemen hemen aynı olacağını öngörebiliriz.

EQS'in sedan versiyonu tanıtılmış olsa da bu casus görüntülerdeki SUV versiyonun yakın zamanda ortaya çıkmasını beklemiyoruz. Zaten yoğun kamuflaj miktarı da bunu gösteriyor. Tahminlere göre bu araç, 2022 yılının sonlarına doğru ortaya çıkacak. Aracın teknik özelliklerinin de EQS'in sedan versiyonuyla birebir aynı olmasını bekleyebiliriz.

Hemen aşağıdan EQS için hazırladığımız lansman videosunu izlemeyi de ihmal etmeyin!