Tesla Model 3, son dönemde dünya genelindeki satış rekorlarıyla gündemde. Carwow adlı İngiliz YouTube kanalı ise yeni drag yarışı videosunda yakın zaman önce makyajlanarak güncellenen Tesla Model 3'ü, eski versiyonuyla karşı karşıya getirmiş.

Sunucu Mat Watson'ın içinde bulunduğu beyaz renkli Model 3 ilk nesil olurken, siyah renkli araç ise güncel 2021 model olmuş. Bu araçların özelliklerine bakıldığında ise her ikisinin de 464 beygir güç ve 660 Nm tork değerlerine sahip olduğu görülüyor. Mat Watson, Model 3'ün fiyatının bile değişmediğini, 57.000 İngiliz Sterlini (GBP) olarak sabit kaldığını belirtiyor.

"Peki bu drag yarışı neden düzenleniyor?" diye soracak olursanız, araçlar arasında bazı ufak farklılıkları görmek için diyebiliriz. Çünkü güncellenen Model 3, biraz daha ağır jantlara sahip. Ayrıca aracın yalıtım sağlayan çift cam özelliği de ekstra ağırlık getiriyor. Tüm bunlara ek olarak makyajlı Model 3'te Panasonic üretimi 80 kWh'lık bir batarya bulunurken, aracın eski hâlinde 75 kWh'lık bir batarya bulunuyor.

Bu bilgiler verildikten sonra her iki aracın da birebir olarak aynı ayarlarda olduğu da gösteriliyor. Bizde sözü daha fazla uzatmadan sizleri, her ikisi de Performance versiyonlu olan bu iki Tesla Model 3'ün merak uyandırıcı drag yarışı ile başbaşa bırakalım.

Motor1 Türkiye ve E-Garaj işbirliğiyle hazırlanan bol heyecanlı bu drag yarışını da izlemeyi unutmayın!