İngiliz otomobil markası MG, ZS EV adlı elektrikli SUV'si ile yakın zaman önce ülkemize Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğü ile dönüş yapmıştı. Bu marka, geçtiğimiz haftalarda da Cyberster Concept adını verdiği elektrikli roadster konseptini tanıttı.

Fütüristik ve etkileyici bir tasarım ile Şanghay Otomobil Fuarı 2021'de dikkatleri çeken bu otomobilin ilerleyen yıllarda üretime alınıp alınmayacağı ise merak konusuydu. Görünüşe göre de MG, bu otomobili üretmek istiyor.

Çinli SAIC otomobil grubu bünyesindeki MG, bu aracın üretimi için bir imza kampanyası başlatmış durumda. Bu imza kampanyasında 5.000 adet hisse yer alıyor ve her bir hissenin fiyatı 154$ civarında. Yani bu kampanyayı "kickstarter" gibi bağış kampanyalarına benzer olarak da düşünebilirsiniz.

MG bu kampanya sayesinde hem araca ilgi duyan kişilerin sayısını görecek hem de 1 milyon dolara yakın bir bütçe toplayabilmiş olacak. MG, kampanyaya katılmak isteyenlerin CyberCUBE platformu aracılığıyla bunu gerçekleştirebileceğini belirtirken, son tarih olarak da 31 Temmuz 2021'i belirlemiş.

MG, toplanan bu ücretlerin depozito niteliğinde olduğunu ve 5.000 adetlik katılım hedefine ulaşılamaması durumunda ücretlerin iade edileceğini de belirtiyor. Son olarak MG Cyberster konseptinden kısaca bahsetmek gerekirse de aracın 3 saniyenin altında 0-100 km/s hızlanma süresi ve 800 km menzil gibi iddialı bazı özelliklerinin bulunduğunu söyleyebiliriz.