Çin'in elektrikli otomobil model sayısı günden güne artıyor!

Günden güne gelişen elektrikli otomotiv sektöründe en çok marka sunan ülkelerden birisi hatta muhtemelen birincisi Çin'dir diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde de Şanghay Otomobil Fuarı 2021 kapsamında Çin'de birçok yeni elektrikli otomobil tanıtımına şahit olduk.

Bugün ise Çin'in yerel otomobil üreticilerinden birisi, yeni bir etkileyici elektrikli sedan otomobilini tanıttı. Zhiji L7 adlı bu yeni elektrikli spor sedan otomobil, etkileyici tasarımına ek olarak birçok gelişmiş özelliğiyle de dikkatleri çekiyor. Zhiji firmasından kısaca bahsetmek gerekirse de bu firma; SAIC, Zhangjiang Hi-Tech ve Alibaba Group şirketlerinin ortak olarak yürüttüğü bir firma olarak karşımıza çıkıyor.

Zhiji L7

Zhiji L7'nin detaylarına baktığımız zaman aracın 93 kWh'lık bir batarya ile sunulacağını öğreniyoruz. Bu batarya ile aracın eski NEDC standartlarında 615 km menzil sunduğu belirtiliyor. Firma, ilerleyen zamanlarda araca 118 kWh'lık daha büyük bir batarya seçeneği ekleyeceğini de belirtiyor. Aracın piyasaya çıkışının ise 2022 yılının başlarında gerçekleşeceğini öğreniyoruz.

Galeri: Zhiji L7

Aracın değerlerine baktığımızda 540 beygir güç ve 700 Nm tork açıklamasını da görüyoruz. Araç bu değerlerle 0-100 km/s hızlanmasını ise 3.9 saniyede tamamlıyor. Firma bu araçta yarı otonom sürüş teknolojisi sunacağını da belirtiyor. Aracın göze çarpan diğer özellikleri arasında yan aynalar yerine konumlanan kameralar ve 11 kW'a kadar kablosuz şarj özelliği gibi özellikler yer alıyor.

InsideEVs Türkiye'nin Instagram ve Facebook sayfalarını da takip etmeyin unutmayın!