ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Rivian, R1T adlı elektrikli pick-up modelinin teslimatlarına başlamak üzere. Bugün ise Rivian'ın, R1T adlı o pick-up'ı ve onun SUV türevi olan R1S modeli için geliştirdiği aksesuarlar ortaya çıktı. Hatta bu görüntüler, Rivian Forums adlı forum sitesinin bir üyesi tarafından sızdırıldı.

Rivian'ın Sızdırılan Aksesuarları

Rivian'ın konfigüratör sitesinden sızdırılan bu 14 adet aksesuara baktığımız zaman, Yakima firmasıyla ortak olarak hazırlanan çadır aksesuarını da görüyoruz. Bu çadırın hem pick-up hem de SUV model üzerine kurulmuş hâllerinin görüntülerini de görmekteyiz. Ayrıca hem bu çadır için hem de başka aksesuarlar için araçların tavan barlarını da görüyoruz. Bu tavan raylarının bisiklet ve snowboard monte edilmesi için bazı ek aparatları da yer alıyor.

Rivian'ın Sızdırılan Aksesuarları
Rivian'ın Sızdırılan Aksesuarları

Bu görüntülerde bunlara ek olarak Rivian'ın "gear shuttle" adını verdiği portatif bir sehpa da yer alıyor. Bu sehpa (ufak bir masa da denilebilir), Rivian R1T'nin arka tekerleğine yakın kullanışlı boşluğa kurulabiliyor. 

Galeri: Rivian'ın Sızdırılan Aksesuarları

Rivian R1T'nin teslimatlarına ise önümüzdeki Haziran ayında başlanması bekleniyor. R1S adlı SUV model için ise henüz bir tarih verilmedi fakat R1T'den kısa süre sonra onun da teslimatlarına başlanacağı biliniyor. Rivian'ın bu çeşitli aksesuarlarının ilerleyen zamanlarda çeşitleneceğini de şimdiden öngörebiliriz. Rivian firması çok sayıda kamp aksesuarlarıyla kendisini "macera odaklı" bir firma olarak adlandırmasının ardında durmuş da oluyor.