BMW'nin sürüş keyfi en yüksek modellerinden birisi olan M2'nin elektrikli versiyonu, uzun zamandır konuşuluyor. Car Magazine adlı otomobil medyasının yeni haberine göre de elektrikli M2 projesi yakın zaman içerisinde ortaya çıkabilir!

Car Magazine, "Project Katharina" kodlu bu projenin BMW'nin M departmanının 50.yılını kutlamak amacıyla 2022 yılında ortaya çıkacağını iddia ediyor. Söylentilere göre de elektrikli BMW M2, 1.360 beygir güç ve 2.5 saniye civarında 0-100 km/s hızlanması ile gelecek. Aracın Nürburgring pistinde 7 dakikanın altında bir tur süresi elde edeceği de belirtiliyor.

Galeri: Elektrikli BMW M2 Test Prototipi

Tabii bu aşamada BMW'den bu konuda herhangi bir resmi açıklama bir kenara, bir ipucu bile gelmiş değil. BMW Blog adlı kaynak ise bu haberin doğru olmadığını, iM2 projesinin (elektrikli M2'yi bu kaynakta böyle adlandırmışlar) 2022 yılına yetişmeyeceğini belirtiyor. Aynı kaynak aracın güç değerinin de şimdiden bilinemeyeceğini söylüyor.

Bu iddiaların hangisi doğru olur bilinmez fakat elektrikli bir BMW M2'nin geliştirilmekte olduğu kesin. Çünkü M2 gövdesinin altında elektrikli bir prototipin test edildiğini geçtiğimiz ay ortaya çıkan bazı casus fotoğraflardan görmüş bulunuyoruz. Zira hemen yukarıdaki casus fotoğraf galerisini incelediğiniz zaman siz de bu aracın gerçek birer egzoz çıkışının bulunmadığını göreceksiniz.