EQS'i bir de stüdyolar dışında görün.

Mercedes-Benz, S Serisi'nin elektriklisi niteliğindeki EQS modelini geçtiğimiz haftalarda tanıttı. Harika özelliklere sahip bu aracın detaylı stüdyo görüntülerini ve lansman fotoğrafları ile videolarını da o tanıtımla birlikte görme fırsatı yakaladık.

Şimdi ise hemen yukarıdaki yeni videodan EQS'i trafikte hareket hâlinde görme fırsatı yakalıyoruz. Videoda anladığımız kadarıyla da kaydedildiği yer, ABD'nin Kaliforniya Eyaleti olmuş. Bu görüntülenen araç, lansman aracından farklı olarak çift renkli gövde yerine tek renkli gümüş gövdeye sahip. Bu rengin de siyah detaylar ve etkileyici jantlar ile harika göründüğünü söyleyebiliriz.

Galeri: 2022 Mercedes-Benz EQS

Ayrıca aracın farları, farlarının arasındaki LED'li bar ve bagaj kapağı boyunca uzanan LED'li stop lambaları gibi kısımlarının da trafikte nasıl göründüğünü yine bu videodan görmüş oluyoruz. Aracın yandan görüntülendiği zaman ise Hyperscreen denilen ve konsolu kaplayan ekran düzeni dikkatleri çekiyor. Tabii gece yapılan çekimde ekranların bir hayli parlak olması, sürücünün gece sürüşleri esnasında dikkatinin dağılması ihtimalini akıllara getiriyor.

Son olarak EQS ile ilgili bazı bilgileri hatırlatmamız gerekirse, aracın yıl sonunda satışa sunulacağının açıklandığını biliyoruz. Aracın fiyatlandırması açıklanmış değil fakat tahminlere göre tüm versiyonları ABD'de 100.000$ ile 150.000$ arasında yer alacak.

Tüm bunlara ek olarak aracın başlangıçta EQS 450+ adlı 333 beygir güç üreten bir versiyon ile EQS 580 4MATIC adlı 524 beygir güç üreten bir versiyon olmak üzere iki farklı versiyonunun sunulacağını da biliyoruz.