ABD'li lüks otomobil üreticisi Cadillac, Lyriq adlı elektrikli SUV modelini geçtiğimiz yıl bir konsept olarak tanıtmıştı. Dün ise aracın seri üretime hazır hâli Şanghay Otomobil Fuarı kapsamında tanıtıldı ve aracın teknik detaylarını da öğrenme fırsatı bulduk.

Fakat lansman görüntülerine ek olarak bir de hemen yukarıdaki, Cadillac tarafından paylaşılan yeni videoyu da sizlerle paylaşmak istedik. Cadillac bu videoda Lyriq modelinin bazı etkileyici özelliklerini ve tasarım detaylarını bizlere yakından gösteriyor. 

Videoda, "new face of Cadillac" başlığını görüyoruz. Yani Cadillac, Lyriq modelinin tasarım anlamında gelecek tüm modelleri için ilham kaynağı olacağını ve firmanın yeni yüzünü yansıttığını belirtiyor. Ardından aracın etkileyici ön ızgarasının ve farlarının animasyonlu açılışını görüyoruz.

Galeri: 2022 Cadillac Lyriq

Daha sonra aracın malzeme kalitesi ve işçiliğinin ne kadar başarılı olduğu bazı örneklerle gösteriliyor. İç mekandaki kapaklı ve kayar bölmede kablosuz şarj özelliğinin sunulduğunu da görüyoruz. Ayrıca çerçevesiz 33 inç'lik kıvrımlı konsol ekranının da harika göründüğünü söyleyebiliriz. Bunların ardından da videoda aracın detaylı testlerinden bazı kesitlere yer verildiğini görüyoruz.

Cadillac'ın ilk elektrikli otomobili olan Lyriq'in üretimine 2022 yılının başlarında başlanacağını da dünkü lansman bülteninden öğrenmiş bulunuyoruz. Aracın baz versiyonunun başlangıç fiyatının ABD'de 60.000$ olacağı da açıklandı. Bu da Audi E-Tron gibi bir rakibinin 66.000$'lık başlangıç fiyatından daha uygun olmasıyla dikkat çekiyor.