Yeni T Serisi'nin elektrikli EQT adlı bir seçeneği de bulunacak.

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar, henüz tanıtmadığı yeni hafif ticari modeli T Serisi'nin elektriklisi niteliğindeki Concept EQT'yi bugün duyurdu ve aracın bir ipucu görüntüsünü paylaştı. Bu aracın 10 Mayıs tarihinde gerçekleşecek dijital dünya lansmanı ile tanıtılacağı da açıklandı. Aynı etkinlikte, Mercedes T-Serisi adlı hafif ticari modelin bazı detaylarının açıklanacağı da belirtildi.

Concept EQT adlı elektrikli hafif ticarı modelin lansmanının Mercedes me adlı medya platformunda 10 Mayıs günü Türkiye saatiyle 12.00'da gerçekleşeceğini bildirmiş olalım. Araca dönecek olursak da bu konsept model, hafif ticari segmentinde satışa sunulacak yeni T-Serisi’nin öncüsü olarak konumlanıyor.

Mercedes-Benz EQT

Efsanevi profesyonel kaykaycı Tony Hawk, farklı sosyal medya kanalları aracılığıyla Concept EQT hakkında detayları paylaşırken, Daimler Baş Tasarım Sorumlusu Gorden Wagener ve Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar Başkanı Marcus Breitschwerdt, Concept EQT’nin öne çıkan özelliklerini ve küçük hafif ticari segmentindeki elektrikli geleceğe dair merak edilenleri bu etkinlikte paylaşacak.
Concept EQT’nin tüm detaylarının tanıtılacağı etkinlik https://media.mercedes-benz.com/concepteqt adresinden takip edilebilecek.

Etkinlikte tanıtılacak olan Concept EQT, yakında yollara çıkacak Yeni T-Serisi’nin elektrikli versiyonuna dair detayların ön gösterimi olacak. Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar, yeni geliştirilen küçük hafif ticari modeliyle, V-Serisi’nde elde edilen deneyimi kompakt bir formata aktarıyor ve küçük hafif ticari segmentine yeni bir kalite düzeyi getiriyor. Concept EQT’nin geniş ve değişken iç mekanı, çekici tasarım ile Mercedes-Benz’in ayırt edici yüksek standartlardaki konfor ve güvenlik elemanlarını da sunuyor.

Concept EQT, küçük hafif ticari segmentinde yeni bir bütünsel tasarım yaratıyor. Bu araç ile Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar, müşterilerine sunduğu araç portföyünü genişletiyor. Concept EQT, ailelerin ve aktif sosyal kişilerin Mercedes-Benz dünyasına adım atmasını sağlayacak çekici bir giriş seviyesi modeli olarak konumlanacak diyebiliriz.