Opel Manta adlı klasik coupe otomobil, Opel Manta GSe ElektroMOD ismiyle geri dönmeye hazırlanıyor. Opel'in geçtiğimiz aylarda duyurduğu bu retro modern coupe otomobil, Manta ismini aracın tasarımından pek uzaklaşmadan geri getirecek. 

Opel, bugün ise Manta GSe ElektroMOD'a dair yeni bir ipucu videosu yayınladı. Elektrikli bir retro coupe olan bu otomobilin bu yeni ipucu videosunda, normalde ön ızgaranın yer alacağı kısımda bir ekran bulunduğunu görüyoruz. Bu ekranda çeşitli animasyonlar geçiş yapıyor.

Galeri: Opel Manta GSe ElektroMOD

Opel, bu yeni modelini 19 Mayıs tarihinde detaylı olarak tanıtacağını da açıklıyor. Ayrıca aracın Opel Classic deposundan Manta A'yı baz alarak geliştirildiği de belirtiliyor. Bu sayede de orijinal tasarıma sadık kalma oranı yüksek olmuş diyebiliriz. Zaten aracın sarı renkli gövdesi ve siyah renkli kaputu gibi şeyler de Manta denince akla gelen detaylardan oluyor.

Opel Manta GSe ElektroMOD'un sadece 1 adet üretilecek bir konsept araç olacağı biliniyor. Yani aracın şu an için üretime geçme durumu yok. Zira ön kısmında bulunan ekran gibi çeşitli abartılı özelliklerinden de bunu anlayabiliyoruz. Opel bu aracın teknik özelliklerini de henüz açıklamış değil. 19 Mayıs tarihinde aracın detaylı görüntüleri ve özellikleri elimize ulaştığında sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!