Henüz bir konsept olan Airtrek'in, yıl sonunda üretime hazır hâliyle karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

Mitsubishi, Şanghay Otomobil Fuarı 2021 kapsamında Çin'e özel yeni bir elektrikli SUV modelinin ipucu görüntüsünü paylaştı. Çin'de Mitsubishi ve Guangzhou Automobile Group (GAC) ortaklığı ile geliştirilip üretileceği belirtilen bu elektrikli SUV'nin ismi ise Airtrek olarak belirlenmiş.

Henüz bir konsept olan bu elektrikli SUV'nin detaylı görüntülerinin ise bugün veya ilerleyen günlerde elimize ulaşmasını bekliyoruz. Bu aracın boyutları itibariyle de Eclipse Cross ve Outlander modellerinin arasında konumlanması bekleniyor. Bu konsept SUV ile ilgili teknik bir detay paylaşmayan Mitsubishi, aracın seri üretime hazır versiyonunun yıl sonunda ortaya çıkacağı bilgisini veriyor.

Mitsubishi Airtrek İpucu (Teaser) Görüntüleri

Mitsubishi, bu aracı tanımlarken de 3 anahtar kelime kullanıyor. Bunlar "elektrikli", "keyifli" ve "etkileyici" oluyor. Bu kelimelerin de aracın elektrikli motor sistemine sahip olmasından, hayatın keyfini daha iyi çıkarmaya yardımcı olacak bir araç olmasından ve Mitsubishi'nin diğer markalardan farklı yönleriyle müşterileri etkileyecek olmasından ötürü kullanıldığı da belirtiliyor. Yani Mitsubishi, bu yeni elektrikli SUV'sine bir hayli güveniyor. Tabii aracın Çin'in dışına çıkma ihtimali çok düşük görünüyor.

Japon otomobil üreticisi Mitsubishi'nin ülkemizde sattığı modeller ise an itibariyle Space Star adlı bir kompakt hatchback, Eclipse Cross ve Outlander SUV'leri ve L200 pick-up'ı ile onun kamp odaklı hazırlanmış L200 Crawler adlı türevi oluyor. Ayrıca Outlander'ın da yeni nesli tanıtıldı fakat onun ülkemize gelip gelmeyeceği veya gelecekse ne zaman geleceği gibi konular da henüz belirsiz.