İnternet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı yakından takip edenlerin bileceği üzere Toyota, bir süredir elektrikli bir SUV modelinin ipucu (teaser) görüntülerini paylaşıyor. "Beyond Zero" adı altında gösterilen bu elektrikli SUV'nin isminin BZ4X şeklinde olacağı bilgisi de geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı.

Şimdi ise RAV4 boyutlarında olan ve tanıtımına sayılı gün kalan bu elektrikli SUV ile ilgili yeni bir ipucu (teaser) görüntüsü ortaya çıktı. Bu ipucu görüntüsünde, geçtiğimiz günlerde tanıtılan Lexus LF-Z Electrified konseptindeki gibi yarım bir direksiyon simidi görüyoruz. Bu direksiyon simidini o araca ek olarak birkaç ay önce makyajlı Tesla Model S ile Model X'te de görmüştük.

Galeri: Toyota Elektriklİ SUV (BZ4X) Patent Görüntüleri

İngilizcede "yoke" ismiyle tabir edilen bu yarım direksiyon simitleri son dönemde adeta elektrikli araçlar için bir moda hâline gelmeye başladı da diyebiliriz. Toyota'nın paylaştığı bu ipucu görüntüsünde, direksiyonun üzerine bazı kontrol butonlarının yerleştirilmiş olduğunu da farkediyoruz.

Tabii bu direksiyon simidinin Toyota BZ4X olarak adlandırılması beklenen bu elektrikli SUV'nin seri üretim versiyonunda yer alıp almayacağı bilgisine henüz sahip değiliz. Bu gibi bilgilere ve aracın detaylı görüntülerine, önümüzdeki günlerde Şangay Otomobil Fuarı 2021 kapsamında düzenlenecek resmi tanıtımıyla ulaşacağız.