Çinli üreticiden nostaljik ve elektrikli bir model geliyor.

Çinli otomobil üreticisi Ora, an itibariyle 4 modele sahip. Firma, önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Şangay Otomobil Fuarı 2021 kapsamında da Lightning Cat adlı yeni modeliyle, ismi hâlâ belli olmamış olan hemen yukarıdaki modelini tanıtacak.

Ora'nın bu yeni modeli, açıkça görüldüğü üzere Volkswagen Beetle'ın eski jenerasyonlarının tasarımına bir hayli benziyor. Fakat araç, Beetle'dan farklı olarak 4 kapılı olarak tasarlanmış.

Çinli Ora Markasının VW Beetle'a Benzeyen Yeni Modeli
Çinli Ora Markasının VW Beetle'a Benzeyen Yeni Modeli

Great Wall Chaopai adlı konsept otomobilden de esinlendiği belirtilen retro tasarımlı bu Beetle görünümlü elektrikli araçla birlikte tanıtılacak diğer Ora modelinin görüntüsü de hemen aşağıda yer alıyor.

Ora Lightning Cat
Ora Lightning Cat

Ora firması, retro tasarımlı Beetle aracında nolstaji havasını artırmak için bolca krom parça da kullanmış. Bu krom görünümlü parçaları aracın iç mekanında da yoğun bir şekilde görmek mümkün.

Ayrıca Volkswagen, Beetle modelini sonlandırdığı ve devamını şimdilik getirmeyi düşünmediği için Ora firması bu boşluktan da bolca müşteri edinebilir gibi duruyor. Tabii bir de bu aracın orijinal Beetle'a göre 4 kapılı olarak daha pratik olma avantajını da unutmamak gerek. Son olarak firmanın bu araç için elf cat, punk cat, noble cat, Persian cat, royal cat ve big orange cat isimlerini değerlendirdiğini de söylemiş olalım. Yani firma, birçok modelinde olduğu gibi bu modelinde de "cat" (kedi) kelimesi içeren bir isim kullanacak gibi görünüyor.