ID.3'ü daha uygun fiyata almak isteyenler, 45 kWh'lık yeni bataryayı seçebilirler.

Volkswagen, geçtiğimiz aylarda ID.3 adlı elektrikli hatchback modelinin Pro adındaki yeni bir versiyonunu duyurmuştu. O versiyon, o dönemde yeni baz versiyon olarak, 58 kWh'lık ufak sayılabilecek batarya paketiyle karşımıza çıkmıştı.

Volkswagen şimdi ise ID.3 Pro'dan daha düşük batarya kapasitesine sahip yeni bir baz versiyon hazırladı. Autocar adlı İngiliz otomobil medyasının haberine göre bu yeni giriş seviyesi versiyon "City" ismiyle adlandırılacak. Bu versiyonun İngiltere başlangıç fiyatının 30.870 İngiliz Sterlini (GBP) olacağı da belirtiliyor. Böylelikle aracın en düşük İngiltere fiyatı, 2.000 Sterlin kadar ucuzlamış da oldu.

ID.3 City adlı bu yeni baz versiyonun özelliklerine baktığımızda ise 45 kWh'lık ufak bir batarya paketi görüyoruz. Bu batarya paketinin 347 km menzil sunduğu da belirtiliyor. Bu menzil değerinin de batarya kapasitesine oranla gayet yeterli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabii en doğru menzil için, gerçek dünya koşullarındaki kullanıcı testlerini de mutlaka görmek gerek. ID.3'ün bundan önceki diğer batarya seçeneklerinin ise 58 kWh ile opsiyonel 77 kWh şeklinde olduğunu belirtmiş olalım.

Volkswagen'in ID.3 üzerindeki bu hamlesinin sebebi ise son dönemde elektrikli otomobil pazarına uygun fiyatlı birçok seçeneğin giriş yapması olmalı. Bunlardan birisine Dacia Spring modelini örnek verebiliriz.