Çinli SAIC otomotiv grubunun bünyesinde olan İngiliz otomobil üreticisi MG, yakın zaman önce ülkemize geri döndü. Ülkemize ZS EV adlı elektrikli SUV modeliyle ve Doğan Trend Otomotiv'in distribütörlüğüyle giriş yapan MG, geçtiğimiz haftalarda da Cyberster adlı elektrikli spor otomobil konseptini tanıtmıştı.

Şimdi de bu elektrikli spor otomobilden yeni görüntüler geldi. Ayrıca bu aracın, 21-28 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan Şangay Otomobil Fuarı'nda gösterileceğini de öğrenmiş bulunuyoruz.

MG Cyberster Konsepti
MG Cyberster Konsepti

MG Cyberster, 800 km'lik menzil değeri ve 3 saniyeden biraz kısa 0-100 km/s hızlanma süresiyle hem verimlilik hem de performans anlamında başarılı bir model olacağa benziyor. Tabii bu aracın seri üretim için yeşil ışık alıp almadığı henüz bilinmiyor.

MG Cyberster Konsepti

MG yetkililerinin bu araç için "firmanın tarihine dokunan ve heyecan verici" kelimelerini kullanıyor olması ise aracın yakın gelecekte üretime geçme ihtimalinin pek de düşük olmadığını gösteriyor diyebiliriz.

Tasarımında MGB Roadster adlı klasik spor otomobilden de ipuçları taşıyan MG Cyberster'ın iç mekanında sürücü odaklı son teknoloji bir kokpitin yer aldığını görüyoruz. Aracın direksiyon simidi ise son dönemdeki birçok konsept otomobilde de gördüğümüz şekilde yarım bir direksiyon simidi olmuş.

Bu direksiyon simidi İngilizcede "yoke" ismiyle tabir ediliyor ve makyajlı 2021 Tesla Model S'te bile karşımıza çıkmıştı. Hatta son dönemde, yeni Model S'lerde bu direksiyonun standart olarak gelebileceği bile konuşuluyor.

Galeri: MG Cyberster