Firmanın CEO'su kısaca sürüş deneyiminden bahsediyor.

Tesla'ya rakip olma iddiası ile kurulan Lucid Motors firması, Air adlı lüks elektrikli sedan modelinin geliştirme sürecinde son aşamalara yaklaşıyor. Şimdi de firmanın CEO'su Peter Rawlinson'ın, Air adlı bu model ile gerçekleştirdiği bir sürüşün videosu yayınlandı. Ayrıca Peter Rawlinson'ın, Lucid Motors'u kurmadan önce Tesla Model S'i üreten ekibin baş mühendisi olduğu bilgisini de belirtmiş olalım.

ABD'nin New York şehrinde gerçekleştirdiği bir sürüşte kendi sürüş deneyiminden de bahseden Rawlinson, aracın sürücünün dikkatini dağıtmayan bir kokpite sahip olduğunu, yani yola odaklanmış görüş açısını bozmadan araç içerisindeki tüm fonksiyonları kullanabildiğini belirtiyor. 

Rawlinson ayrıca orta konsoldaki kol dayama bölümüne dirsek dayanmış durumdayken bile multimedya ekranının rahatlıkla kullanılabildiğini de örnek veriyor. Kendisi aracın malzeme kalitesi ve işçilik konularında da başarılı olduğunu vurguluyor. Fakat diğer yandan, açıksözlü bir şekilde konsoldaki bazı tuşların yaylarının sertlik ayarını değiştirmeleri gerektiğini de itiraf ediyor. 

Bu video ile Lucid Air'in hareket hâlinde gerçek görüntülerini görmemize ek olarak, firmanın aracın üretimine ne kadar yaklaşmış durumda olduğunu da görmüş oluyoruz. Ayrıca görünüşe göre firmanın CEO'su, son derece detaycı bir kişilik. Bu sebepten dolayı Lucid Air'den beklentiler de yüksek. Aracın konfor ve kalite konularına yoğun ilgi gösterildiğini de bu videodan anlayabiliyoruz.