İlk kamuflajlı Cadillac Lyriq prototipini de görmüş olduk!

ABD'li lüks otomobil üreticisi Cadillac, Lyriq adlı tamamen elektrikli modelinin prototiplerini üretti ve test aşamasına geçiş yaptı. Bu elektrikli modelin seri üretiminin ise 2022'nin ilk çeyreğinde, GM'in ABD'nin Tennessee Eyaleti'ndeki fabrikasında gerçekleşmesi planlanıyor.

Cadillac, bu aracın testinin başladığı duyurusuyla birlikte aracın kamuflajlı görüntülerini de medyaya servis etti. Aracın bu kamuflajlı görüntülerde, geçtiğimiz yılki konsept versiyonuna göre bazı değişimler geçirdiğini de farkediyoruz.

Galeri: 2022 Cadillac Lyriq

Cadillac, Lyriq adlı bu elektrikli modelinin teknik özelliklerini de henüz detaylandırmadı. Fakat şu ana kadar konuşulanlara bakarsak 100 kWh'lık Ultium serisi batarya, 500 km civarı menzil değeri, standart olarak arkadan itiş sistemi, opsiyonel olarak 4 tekerden çekiş sistemi, 19 kW'a kadar AC şarj, 150 kW'a kadar DC şarj gibi özelliklerin bu araçta yer alacağını görüyoruz. Ayrıca GM'in Super Cruise adlı gelişmiş otonom sürüş teknolojisinin de bu araçta yer alacağını biliyoruz.

Ayrıca GM'in Kuzey Amerika organizasyonlarının yöneticisi Steve Carlisle'a göre Cadillac Lyriq, 60.000 doların altında bir fiyat etiketine sahip olacak. Bu da aracı Audi E-Tron, Jaguar I-Pace ve Tesla Model X gibi rakiplerinden çok daha ucuz hale getiriyor. Fakat tabii uygun bir başlangıç fiyatına sahip olan Ford Mustang Mach-E'yi unutmamak gerek.